• Tek Kampüs Okulları - İskenderun Spor Salonu

AMAÇ VE HEDEFLER

Güney Akademi Basketbol Okulu, 28 Nisan 2008'de İstiklal Makzume Anadolu Lisesi'nin açık sahasında Nebil Özdemir, Onur Gandur ve Mahmut Uslu'nun kuruculuğunda 4 sporcuyla faaliyetlerine başlamıştır. 1 yıllık çalışmaların ardından 11 Aralık 2009'da Güney Akademi Gençlik ve Spor Kulübü adı altında resmiyet kazanmış ve 2009-2010 İskenderun Amatör Basketbol Ligi'ne ilk defa katılmıştır.

Temel hedefleri arasında İskenderun basketboluna yeni oyuncular yetiştirmek, İskenderun ve Hatay'ın adını il sınırları dışında en üst seviyelere taşımak olan kulübümüz, bu hedeflere fazlasıyla ulaşmış ve çoğu konuda ilklerin takımı olmayı başarmıştır.

Kurulduğu günden bu yana kulübümüz, temelinde önce iyi insan, sonra iyi sporcu yetiştirme felsefesiyle bir çok İskenderun ve Hatay Şampiyonluklarına imza atmış, Milli Takıma ve Süper Lig takımları altyapılarına oyuncular gönderme başarılarını göstermiş ve altyapısında yetiştirdiği oyuncularla birçok lise ve ortaokul basketbol takımlarının başarılarına yardımcı olmuştur.

facts-img

0

Bölge Finalisti

facts-img

0

Hatay Şampiyonluğu

facts-img

0

Milli Takım Daveti

facts-img

0

Ulusal Altyapı Transferi