Amaç ve Hedefler
 
İskenderun ve Hatay Basketbolu'nun sembol isimlerinden biri olan Güney Akademi Gençlik ve Spor Kulübü'nün temel amaçlarından biri İskenderun ve Hatay Basketbolu'nu ileriye götürmek, önce iyi insan, sonra iyi sporcu felsefesiyle İskenderun'u ve Hatay'ı hem içerde hem dışarda başarı ile temsil ederek basketbolu tüm gençlere sevdirmektir.
 
Basketbol okulumuza kayıt yaptıran her çocuğun fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkılarda bulunmak, spor aracılığıyla eğitim hayatlarına yardımcı olmak ve temelinde özgüven duygusunu çocuklara aşılayarak, ilerleyen zamanlarda ülkesine faydalı, kendine güvenen, girişken ve yaratıcı nesiller yetişmesine yardımcı olmak en temel hedeflerimizden biridir.
 
Bugüne kadar basketbol okulundan sayısız oyuncular yetiştiren Güney Akademi Gençlik ve Spor Kulübü, her yıl yenilerini İskenderun ve Hatay basketboluna armağan etmektedir. Yıllarca değişik yaş gruplarında Hatay içinde ve dışında sayısız başarılara imza atan kulübümüz, bireysel bazda Milli Takım altyapılarına ve üst düzey lig takımlarına oyuncular kazandırmakta ve her yıl yenilerini kazandırmayı amaç edinmektedir.
 
HAKKIMIZDA
Tarihçe
Amaç ve Hedefler
Başarılarımız
- Bireysel Başarılar
- Kurumsal Başarılar
Fotoğraflarla Güney Akademi
 
 

 

   
 
     
             
Tarihçe
Amaç ve Hedefler
Başarılarımız
Fotoğraflarla Güney Akademi
 
 
Kayıt ve Ödeme Koşulları
Sıkça Sorulan Sorular
 
Antrenman Programı
 
 
Teknik Kadro
Yönetim Kurulu
     
     
     
     
 
Yenişehir Mah. 15. Sk. No: 11/C İskenderun
 
(0533) 300 30 59
 
bilgi@guneyakademi.com
© 2015 Güney Akademi Gençlik ve Spor Kulübü - Her Hakkı Saklıdır - Tasarım ve Uygulama: Oziron