Tarihçe
 
Güney Akademi Basketbol Okulu, 28 Nisan 2008'de İstiklal Makzume Anadolu Lisesi'nin açık sahasında Nebil Özdemir, Onur Gandur ve Mahmut Uslu'nun kuruculuğunda 4 sporcuyla faaliyetlerine başlamıştır. 1 yıllık çalışmaların ardından 11 Aralık 2009'da Güney Akademi Gençlik ve Spor Kulübü adı altında resmiyet kazanmış ve 2009-2010 İskenderun Amatör Basketbol Ligi'ne ilk defa katılmıştır. Kulübümüzün ana sponsoru Juvenis Telekom A. Ş., forma sırt sponsoru Ardu İnşaat'tır.
 
Temel hedefleri arasında İskenderun basketboluna yeni oyuncular yetiştirmek, İskenderun ve Hatay'ın adını il sınırları dışında en üst seviyelere taşımak olan kulübümüz, bu hedeflere fazlasıyla ulaşmış ve çoğu konuda ilklerin takımı olmayı başarmıştır.

Kulübümüz kurulduğu dönemlerde en kötü günlerini yaşayan İskenderun kulüp basketboluna da yeni bir soluk getirmiş, günümüze kadar olan dönemde gerek
takım sayısının, gerekse ligin kalitesinin artmasında etkili olmuştur.
 
Kurulduğu günden bu yana kulübümüz, temelinde önce iyi insan, sonra iyi sporcu yetiştirme felsefesiyle bir çok İskenderun ve Hatay Şampiyonluklarına imza atmış, Milli Takıma ve Süper Lig takımları altyapılarına oyuncular gönderme başarılarını göstermiş ve altyapısında yetiştirdiği oyuncularla birçok lise ve ortaokul basketbol takımlarının başarılarına yardımcı olmuştur.
 
HAKKIMIZDA
Tarihçe
Amaç ve Hedefler
Başarılarımız
- Bireysel Başarılar
- Kurumsal Başarılar
Fotoğraflarla Güney Akademi
 
 

 

   
 
     
             
Tarihçe
Amaç ve Hedefler
Başarılarımız
Fotoğraflarla Güney Akademi
 
 
Kayıt ve Ödeme Koşulları
Sıkça Sorulan Sorular
 
Antrenman Programı
 
 
Teknik Kadro
Yönetim Kurulu
     
     
     
     
 
Yenişehir Mah. 15. Sk. No: 11/C İskenderun
 
(0533) 300 30 59
 
bilgi@guneyakademi.com
© 2015 Güney Akademi Gençlik ve Spor Kulübü - Her Hakkı Saklıdır - Tasarım ve Uygulama: Oziron